Již třetí rok po sobě děláme radost dárcům krve

27.02.2017 09:52

Snad již můžeme napsat, že letos tradičně opět odměňujeme dárce krve. Před třemi lety jsme poprvé zkusili během jednoho měsíce obdarovat všechny dárce krve poukázkou na 150 Kč, kterou pak mohou použít na libovolnou masáž v naší nabídce. Naše akce se setkala s nadšením a my jsme rádi, že ji můžeme pořád opakovat. Za tři roky jsme dělali radost dohromady čtyřikrát, za tu dobu se u nás objevily stovky dárců krve s naším poukazem. Věříme, že dárci vždy tuto akci uvítali a odcházeli pak spokojení s našimi službami.

Tudíž i letos každý dárce krve, který půjde darovat krev v rozmezí 1.-31. března 2017 na transfúzní oddělení fakultní nemocnice Plzeň, dostane po darování dárkový poukaz v hodnotě 150 Kč.

Opět budeme velice rádi, když naše akce přinese nové dárce a stejně tak budeme rádi, když již stálým dárcům krve uděláme radost naším drobným dárkem.

Při této příležitosti bychom rádi znovu připomněli výhody, které dárci krve mají, ale jistě budete souhlasit, že největší odměnou je vědomí, že pár kapek naší krve možná právě někomu zachránilo život. :) A kdo ví, kdy my (nebo naši blízcí) budeme na místě těch, kteří krev budou potřebovat. :)

Pokud jste ještě nikdy nedarovali krev, podívejte se na  tyto stránky  transfúzní stanice, které vám pomohou získat základní informace. Najdete zde výčet dalších výhod. Také zdravotní pojišťovny oceňují dárce krve, na našich stránkách jsme loni publikovali článek, kde je stručný přehled, jaké měli loni zdravotní pojišťovny výhody (nejen) pro dárce krve.

 

Celkový přehled výhod:

  •     pracovní volno v den odběru
  •     kontrola zdravotního stavu
  •     odpočet ze základu daně (2.000 Kč za odběr)
  •     příspěvek na stravu, či občerstvení
  •     příspěvky a dárky zdravotních pojišťoven (např. příspěvky na masáže a cvičení, multivitamíny, atd..)
  •     jiné - do akcí darování krve se někdy angažují i jiné firmy

 

Upozorňujeme, že dárkové poukazy nelze kombinovat s případnými dalšími akcemi. Sčítání poukazů není možné.