Fyzioterapie

Máte bolesti nebo potíže s pohybovým aparátem? Chcete se naučit, jak předcházet problémům, které se vám občas objeví? Nebo si chcete přijít zacvičit a odstranit některé špatné pohybové stereotypy? Popřípadě si přijít i jen odpočinout a věnovat se prostě sami sobě?

Co můžeme nabídnout:

  • diagnostika - chůze, stoj
  • uvolnění problematických partií těla - měkké techniky, mobilizace, Spiraldynamik
  • cvičení jako způsob odstranění potíží a nastavení jako prevence - Spiraldynamik, senzomotorika a jiné
  • konzultace ohledně správného držení těla (stoj/sed) a dalších stereotypů, které mají vliv na naše tělo - škola zad a další
  • kineziotaping - nalepení pružných pásek za účelem korekce, ochrany, lepšího toku lymfy či ulehčení při zátěži
  • vysvětlení základních principů fungování těla - aneb s pochopením vlastního těla budu lépe vědět, co s ním

Způsob naší práce

Řídíme se přesvědčením, že tělo je úžasný "stroj", který byl stvořen pro pohyb. Proto používáme komplexní přístup k tělu, kde kombinujeme pasivní (měkké) techniky s aktivními technikami (cvičení) při práci s pohybovým aparátem. Snažíme se nejen o to, abychom my něco udělali s vaším tělem, ale abyste mu vy začali rozumět, chápat ho a hlavně vnímat. Naším cílem je, abyste k nám nechodili opakovaně proto, že se vaše problémy neustále vrací. Primárním cílem je odstranit problém, který vás trápí, a naučit vás, jak samostatně tomuto problému předcházet - opravenými stereotypy a správným pohybem. Někteří klienti se k nám i přesto stále vrací, protože jejich cílem je prevence a prohlubování vnímání jejich těla, nebo i prostý fakt, že si u nás odpočinou a věnují se sami sobě. Před samotnou prací projdete vstupním vyšetřením, které vede k sestavení individuálního rehabilitačního plánu.


Pro koho tu jsme

Pro dospělé a děti od čtyř let. Akutní i chronické bolesti pohybového aparátu, poúrazové stavy, vývojové vady, potřeba se učit správným sterotypům držení těla a chůze, nebo i jen potřeba lépe rozumět svému tělu.