Havajská masáž

Masáž pochází z Havajských ostrovů, kde dříve byla předávána z generace na generaci. Vychází z ostrovní léčitelské tradice a filosofie Hunu, jejíž hlavní myšlenkou je zachování celkového zdraví a harmonie těla i duše. Je považována za perlu mezi ostatními terapiemi a má přezdívku Loving Hands (laskavé ruce).

Masážní tahy jsou prováděny především pomocí předloktí, dlaní a lokty, a tak zabírají velkou plochu. Tahy jsou plynulé se střídáním jemných i hlubších hmatů, jsou velmi intenzivní a příjemné. Během masáže dochází k uvolnění svalů a hluboké relaxaci. Masáže Lomi Lomi se jinak nazývají "Milující ruce".

Správně provedená havajská masáž trvá 1,5 - 2 hodiny a dělá se na celém těle (záda, hýždě, nohy zezadu, zepředu a ruce). Nedělají se záda či nohy samotné, protože to i odporuje logice této masáže. Nohy se vynechávají jen v případě kontraindikace křečových žil.

Co přinese havajská masáž

Zvýší proudění energie v těle a odstraňuje velké množství fyzických, mentálních a energetických blokád. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Odstraní svalovou bolest, únavu a napětí. Umocňuje pocity klidu a pohody. Pomáhá detoxikaci organismu, zlepšuje neurologické problémy a imunitní systém.

Prožitek z havajské masáže může být natolik intenzivní, že se změní váš pohled na sebe samého a lépe nacházíte odpovědi na otázky, které vás tíží. Dokážete se pak rychleji a snadněji rozhodovat a řešit i zásadní otázky svého osobního i profesního života.

Kontraindikace

  • infekční onemocnění, záněty, pooperační stav
  • kožní problémy, otevřené rány, modřiny, popáleniny
  • křečové žíly
  • těhotenství - první tři měsíce
  • mateřská znaménka na zádech (není možné se jim v tomto typu masáží vyhnout)