Jak předcházet bolestem šíje a zad

Jako fyzioterapeut i instruktor fitness se často setkávám s tím, že lidé začínají cvičit, aniž by se nejdříve soustředili na základní svalové skupiny, které drží torzo těla. Často cvičení příliš nerozumí a zadělávají si na budoucí problémy. Jako masér se naopak setkávám s klienty, kteří již trpí na bolesti zad, nebo šíje. Rozhodl jsem se tedy udělat vlastní seminář, kde spojím svá zaměření a pokusím se klientům pomoci pochopit, co se děje v jejich těle a co pro něj dělat, abychom dostávali odměnu v podobě fungujícího těla. Důležitým prvkem semináře je porozumění vlastnímu tělu.

- Mgr. Miroslav Rybka -

Seminář je určen pro lidi, kteří trpí bolestmi zad (mezi lopatky, oblast beder apod.), mají pocit ztuhlé šíje, zakulacují se jim záda a nebo prostě jen chtějí těmto stavům předcházet. Seminář je vhodný i pro lidi, kteří pravidelně cvičí a chtějí se přesvědčit, že mají při cvičení správné návyky. Setkání jsme nazvali seminářem nikoliv cvičením a to hlavně proto, že velkou část semináře věnujeme vysvětlení, kdy vznikají problémy, které si sami přivozujeme a jak je řešit. Problém dnešních různých typů cvičení spočívá v tom, že vlastně nevíme, k čemu konkrétně dané cvičení je, jak nám pomáhá a co tím cvičíme.

Poznáte základní svalové skupiny, které mají vliv na držení těla a zjistíte, co se s nimi děje, pokud je necvičíme. Pochopíte, proč některé svaly je důležité protahovat a jiné posilovat. Budete znát správné držení těla a uvědomíte si k čemu je dobré. Naučíte se cvičit a protahovat tak, aby jste si mohli zacvičit i doma. A hlavně budete vědět proč a jak!

Harmonogram

  1. Základy anatomie svalů, které mají vliv na držení těla (zad)
  2. Ukázka problémů a deformací, které mohou nastat

  3. Správné držení těla
  4. Rozdělení svalových skupin, které se mají protahovat a které posilovat
  5. Cviky - předvedení a vysvětlení
  6. Vlastní cvičení
  7. Prostor na dotazy, popřípadě další typy, jak předcházet problémy se zády

Kdy, kde, jak?

Seminář trvá 6 hodin a probíhá v prostorách masérny. Vzhledem k velikosti prostor je seminář v komornějším duchu a to maximálně pro 6 účastníků. Sebou si vemte volné oblečení.

Termín: --- (v blízké době není vyhlášen žádný termín, ale můžete nám napsat, že o kurz máte zájem a domluvíme se na termínu)

Cena: 1.400 Kč

Kurz je oblíben i mezi zaměstnavateli jako dárek pro své zaměstnance!