Jak předcházet bolestem šíje a zad

Jako fyzioterapeut i instruktor fitness se často setkávám s tím, že lidé začínají cvičit, aniž by se nejdříve soustředili na základní svalové skupiny, které drží torzo těla. Často cvičení příliš nerozumí a zadělávají si na budoucí problémy. Jako masér se naopak setkávám s klienty, kteří již trpí bolestmi zad nebo šíje. Rozhodl jsem se tedy udělat vlastní seminář, kde spojím svá zaměření a pokusím se klientům pomoci pochopit, co se děje v jejich těle a co pro něj dělat, abychom dostávali odměnu v podobě fungujícího těla. Důležitým prvkem semináře je porozumění vlastnímu tělu.

- Mgr. Miroslav Rybka -

Seminář je určen pro lidi, kteří trpí bolestmi zad (mezi lopatky, oblast beder apod.), mají pocit ztuhlé šíje, zakulacují se jim záda anebo prostě jen chtějí těmto stavům předcházet. Seminář je vhodný i pro lidi, kteří pravidelně cvičí a chtějí se přesvědčit, že mají při cvičení správné návyky. Setkání jsme nazvali seminářem nikoliv cvičením, a to hlavně proto, že velkou část semináře věnujeme vysvětlení, kdy vznikají problémy, které si sami přivozujeme, a jak je řešit. Problém dnešních různých typů cvičení spočívá v tom, že vlastně nevíme, k čemu konkrétně dané cvičení je, jak nám pomáhá a co tím cvičíme.

Poznáte základní svalové skupiny, které mají vliv na držení těla, a zjistíte, co se s nimi děje, pokud je necvičíme. Pochopíte, proč některé svaly je důležité protahovat a jiné posilovat. Budete znát správné držení těla a uvědomíte si, k čemu je dobré. Naučíte se cvičit a protahovat tak, abyste si mohli zacvičit i doma. A hlavně budete vědět proč a jak!

Harmonogram

  1. Základy anatomie svalů, které mají vliv na držení těla (zad)
  2. Ukázka problémů a deformací, které mohou nastat

  3. Správné držení těla
  4. Rozdělení svalových skupin, které se mají protahovat a které posilovat
  5. Cviky - předvedení a vysvětlení
  6. Vlastní cvičení
  7. Prostor na dotazy, popřípadě další tipy, jak předcházet problémům se zády

Kdy, kde, jak?

Seminář trvá 6 hodin a probíhá v prostorách masérny. Vzhledem k velikosti prostor je seminář v komornějším duchu, a to maximálně pro 6 účastníků. S sebou si vezměte volné oblečení.

Cena: 1.400 Kč

Kurz je oblíben i mezi zaměstnavateli jako dárek pro své zaměstnance!

Přihlášku naleznete zde.

Těšíme se na vás! :)