Medová masáž

Proč medová masáž?

Medová masáž využívá vlastností medu. Med se vždy používal jako všelék pro řadu svých zajímavých vlastností. Má výborné antiseptické a antibakteriální účinky. Obsahuje jednoduché cukry, vitamíny (A, B, D, E, K), antioxidanty a minerály. V léčitelství se používá třeba při nachlazení, hojení ran, léčení lehčích popálenin, redukci otoků a jizev, odstranění syndromu únavy, překonání některým forem podvýživy a anorexie. Dále se používá při stavech slabosti, poruše trávení, střevní infekci, chudokrevnosti, infekci dýchacích cest, zánětu močových cest, lehčích depresích, bolestech hlavy, kožních chorobách, nespavosti atd. Je vidět, že med má všestranné využití, a dodnes nejsou objeveny všechny jeho přiznivé účinky na náš organismus.

Při masáži pokožka absorbuje hodnotné látky medu do těla bez ztrát, které by nastaly při trávení. Vtírání medu do pokožky je třeba v ruském léčitelství odedávna osvědčeným způsobem léčení. Masáž aktivuje funkci vylučování organismu pomocí střev, ledvin i pokožky. Jsou tak účinně odstraněny i staré usazeniny. Posiluje se imunitní systém a obnovuje se přirozená detoxikační schopnost organismu.

Medové masáže se osvědčují např. při potížích krevního oběhu, alergiích (samozřejmě vyjma alergie na med!), revmatických onemocněních, artróze, střevních poruchách, chronické rýmě, únavovém syndromu, bolestech hlavy, nervových poruchách, potížích s usínáním a nespavostí, depresích, zotavování v návaznosti na těžké choroby, poruchách potence a neplodnosti atd. Med při masáži pokožku hydratuje, regeneruje, ale i zjemní a zbaví ji nashromážděných podkožních škodlivin.

Masáž je řazena mezi detoxikační a posiluje imunitní systém. Nicméně i při této masáži se můžete dobře uvolnit a relaxovat. Teplý med na zádech je velmi příjemný. V místnosti je cítit jeho příjemná charakteristická vůně. A samozřejmě po celou dobu si užíváte pozornosti maséra.

Masáž doporučujeme nejméně dvakrát do roka, a to na jaře a na podzim, kdy by se mělo tělo pročistit.

Průběh

Medová masáž trvá 60 minut. Rozehřátý med se nanese na záda a poté je zhruba 20 minut vmasírováván do pokožky. Následuje setření zad vlhkým ručníkem. Tato procedura se 2x opakuje.

Pokožka mírně zčervená (prokrvení kůže), což je vítaný efekt - dojde k lepšímu vstřebání medu a i lepšímu vylučování škodlivých látek. Po prvním setření medu je voda špinavá, což svědčí o účinku medové masáže.

Po masáži

Po masáži zůstává velmi jemná a čistá kůže bez stopy po lepkavém medu, tudíž se můžete bez obav obléknout. I tak se doporučuje volné pohodlné oblečení. Ten den již nevykonávejte namáhavou činnost a na záda nepoužívejte mýdlo ani žádné kosmetické přípravky. Pocit velmi jemné pokožky většinou přetrvává několik dnů.

Někdy se objevují nežádoucí, avšak krátkodobé doprovodné reakce, což jsou ovšem známky toho, že se tělo pročišťuje a škodliviny odcházejí z těla ven. Např. drobné vyrážky, které se objevují v podobě malých pupínků nebo drobných začervenalých skvrn, dále příjemná únava nebo mírné bolesti hlavy. Tyto stavy jsou však důkazem toho, že medová masáž byla účinná a na tělo začala aktivně působit.