Příspěvky od pojišťoven na masáže nebo cvičení v roce 2023

14.07.2023

Chcete přijít na masáž, nebo si zacvičit pod dohledem fyzioterapeuta? Víte, že můžete využít i programů zdravotních pojišťoven? Rozhodli jsme se udělat stručný přehled, jakých výhod můžete využít u své zdravotní pojišťovny pro platbu u našich služeb.

Chtěli bychom ale zdůraznit, že mnohé pojišťovny přispívají i na spoustu jiných věcí – např. dentální hygienu, očkování, koupi zdravotních pomůcek, vitamínů apod. Proto doporučujeme, abyste si výhody u vaší pojišťovny opravdu pořádně prostudovali.


VZP - Všeobecná zdravotní pojišťovna

Všichni klienti starší 18 let mohou využít příspěvek 500 Kč na pravidelnou pohybovou nebo sportovní aktivitu poskytnutou fyzioterapeutem. Je vyžadována minimální hodnota dokladu/ů 1 500 Kč.

Pokud klienti byli v posledních dvou letech na preventivním onkologické vyšetření (např. gynekologické, plicní, prsní...), mohou využít příspěvek na masáž v hodnotě 1 000 Kč.

Pro dárce je již po jednom darování v tomto roce (krve, plazmy, destiček, či dřeně) odměna ve výši 2.000 Kč, kterou může vyčerpat na masáž u maséra(ky), nebo na pohybovou aktivitu pod dohledem fyzioterapeuta. Pojišťovna nezapomíná ani na neaktivní dárce krve, kteří darovali v minulých letech aspoň desetkrát a pro ně je zde příspěvek 500 Kč.

Významně si mohou přilepšit těhotné ženy. Příspěvek na masáže od maséra(ky), popřípadě cvičení pod dohledem fyzioterapeuta v hodnotě 3 500 Kč nejen po celou dobu těhotenství, ale i 12 měsíců po porodu, by bylo skutečně škoda nevyužít!

Další podrobnosti naleznete na stránkách VZP


VoZP – Vojenská zdravotní pojišťovna

Tato pojišťovna svým klientům nabízí příspěvek na masáž v hodnotě 500 Kč a vojákům z povolání dokonce 1 000 Kč. Zkrátka zde rozhodně nepřijdou ani dárci krve a kostní dřeně. Ti mohou využít štědrý příspěvek jak na masáž u maséra(ky), tak i na cvičení pod dohledem fyzioterapeuta. Těšit se mohou až na 5 000 Kč (výše příspěvku samozřejmě závisí na počtu odběrů). 

Další podrobnosti naleznete na stránkách VoZP.


ČPZP – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Klienti této pojišťovny ve věku od 18 let mohou získat 700 Kč na pravidelnou pohybovou aktivitu. Je vyžadována minimální hodnota dokladu/ů 1 500 Kč. Stávající dárci krve a kostní dřeně mohou dosáhnout na příspěvek až v hodnotě 6 000 Kč. I zde záleží na počtu odběrů. Tyto peníze se pak mohou čerpat za zdraví prospěšné a život zpříjemňující masáže. Pokud jste novými dárci krve (nejméně 2 bezplatné odběry), čeká na vás příspěvek na masáže 1 000 Kč. Těhotné ženy pak jistě během těhotenství ocení příspěvek na speciální uvolňující těhotenské masáže v hodnotě 2 500 Kč. 

Další podrobnosti naleznete na stránkách této pojišťovny.


OZP – Oborová zdravotní pojišťovna

Na klienty této pojišťovny čeká rozsáhlý komplexní program tzv. VITAKARTY, na kterou získáváte kredity, když se o sebe dobře staráte. A to se určitě vyplatí! Můžete totiž získat odměnu v hodnotě až 10.000 Kč ročně, a to i na masáže. 

Další podrobnosti naleznete na stránkách této pojišťovny.


ZPŠ – Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Výhody pro dárce krve nabízí i tato pojišťovna. Ten, kdo absolvoval alespoň jeden bezplatný odběr, získá příspěvek na masáž či pohybové aktivity v hodnotě až 4 000 Kč. Ani zde se nezapomíná na těhotné ženy. Ty mohou využít příspěvek na těhotenskou masáž v hodnotě 500 Kč. 

Další podrobnosti naleznete na stránkách pojišťovny.


ZPMV – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

Pokud jste dospělými klienty této pojišťovny, rádi nejspíš využijete příspěvek v hodnotě 500 Kč určený na pohybové aktivity pod dohledem fyzioterapeuta. Prvodárci mohou využít příspěvek na masáž od maséra(ky)ve zdravotnických zařízeních v hodnotě 1 000 Kč. Dlouhodobí dárci krve za alespoň 6 odběrů v období 1.1.2021 – 31.12.2023 pak dostanou příspěvek až v hodnotě 5 000 Kč. V případě, že jste dárci kostní dřeně, obdržíte dokonce až 7 000 Kč. Těhotné ženy mohou ve zdravotnických zařízeních čerpat příspěvek na těhotenské masáže v hodnotě 3 000 Kč. 

Další podrobnosti naleznete na stránkách pojišťovny.