Příspěvky zdravotních pojišťoven v roce 2024 na fyzioterapii, masáže a cvičení

01.04.2024

Chcete přijít na masáž, zacvičit si pod dohledem fyzioterapeuta, chodíte k nám na zdravotní cvičení či jógu? Víte, že můžete čerpat příspěvky z různých programů vaší zdravotní pojišťovny? Nabízíme vám stručný přehled, jaké benefity vaší zdravotní pojišťovny můžete využít při platbě služeb firmy Maonel.

Chtěli bychom ale zdůraznit, že mnohé pojišťovny přispívají i na spoustu jiných věcí, např. dentální hygienu, očkování, koupi zdravotních pomůcek, vitamínů apod., a proto doporučujeme, abyste si benefity vaší pojišťovny pečlivě prostudovali.

VZP - Všeobecná zdravotní pojišťovna

Klienti VZP starší 18 let mohou využít příspěvek 1 000 Kč na pravidelnou pohybovou nebo sportovní aktivitu. Využijte tedy příspěvek třeba na zdravotní cvičení, cvičení pod dohledem fyzioterapeuta či na jógu přímo v prostorách Maonelu.

Pokud jste byli v posledních dvou letech na preventivním screeningovém vyšetření (např. gynekologické, plicní, tlustého střeva či mamograf), můžete využít program prevence a získat 2 000 Kč na masáž, rehabilitační aktivitu poskytnutou fyzioterapeutem, na zdravotní cvičení či jógu.

Dárci krve, plazmy, destiček či kostní dřeně mohou navíc již po jednom odběru v tomto roce čerpat odměnu ve výši 3 000 Kč na masáž, na pohybovou aktivitu pod dohledem fyzioterapeuta, na zdravotní cvičení či jógu. Pojišťovna nezapomíná ani na neaktivní dárce krve, kteří darovali v minulých letech aspoň desetkrát, ti mohou zažádat o příspěvek 500 Kč.

Radost si mohou udělat těhotné ženy a maminky do 12 měsíců od porodu. Příspěvek 5 000 Kč lze čerpat na masáže, na cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, na zdravotní cvičení či jógu.

https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky

VoZP – Vojenská zdravotní pojišťovna

VoZP nabízí svým klientům příspěvek 500 Kč na pravidelnou pohybovou aktivitu, např. zdravotní cvičení či jógu, dětem přispěje dokonce 1 000 Kč. Zkrátka nepřijdou ani dárci krve a kostní dřeně. Ti mohou využít štědrý příspěvek jak na masáže, tak i na cvičení pod dohledem fyzioterapeuta nebo na jinou pohybovou aktivitu. Těšit se mohou až na 5 000 Kč, výše příspěvku závisí na počtu odběrů.

https://www.vozp.cz/prispevky-na-prevenci

ČPZP – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Klientům starším 18 let přispěje ČPZP 700 Kč na pravidelnou pohybovou aktivitu, pokud předloží doklad/y v minimální hodnotě 1 500 Kč. Stávající dárci krve mohou dosáhnout na příspěvek až v hodnotě 3 500 Kč (záleží na počtu odběrů), dárci kostní dřeně dokonce na příspěvek 6 000 Kč na masáže nebo zdravotní cvičení či jógu. Pokud jste novými dárci krve (nejméně 2 bezplatné odběry), čeká na vás příspěvek na masáže nebo cvičení 1 000 Kč. Těhotné ženy jistě ocení speciální uvolňující těhotenské masáže v hodnotě až 2 500 Kč. Maminky do jednoho roku dítěte si mohou užít cvičení pro ženy, na které jim pojišťovna přispěje 1 000 Kč.

https://cpzp.cz/preventivni-programy

OZP – Oborová zdravotní pojišťovna

OZP nabízí rozsáhlý komplexní program tzv. VITAKARTY, na kterou získáváte kredity, když se o sebe dobře staráte, kredity pak můžete využít např. na masáže. A to se určitě vyplatí! Dárci krve po dvou odběrech mohou čerpat příspěvek 1 000 Kč na rekondiční a pohybové aktivity, letošní čerstvě ocenění dárci krve 2 000 Kč a dárci kostní dřeně 3 000 Kč.

https://www.ozp.cz/benefity/benefityozp

ZPŠ – Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Klienti ZPŠ mohou využít příspěvek na pohybové aktivity ve výši 500 Kč. Dárcům krve nabízí pojišťovna příspěvek na masáže či pohybové aktivity v hodnotě 1 000 Kč už při jednom odběru za posledních 12 měsíců a letošním čerstvě oceněným dárcům v hodnotě 4 000 Kč. Pojišťovna nezapomíná ani na těhotné ženy. Ty mohou využít příspěvek 500 Kč na těhotenskou masáž nebo cvičení.

https://www.zpskoda.cz/zdravotni-programy

ZPMV – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

ZPMV podporuje své dospělé klienty v pohybových aktivitách. Příspěvek v hodnotě 500 Kč můžete využít na cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, na zdravotní cvičení či jógu jako odměnu za preventivní prohlídku u svého praktického lékaře. Příslušníci bezpečnostních sborů mají nárok na tento příspěvek v hodnotě 800 - 1 000 Kč (podle profese) a není podmíněn preventivní prohlídkou. Speciální benefity čerpají i dárci krve. Prvodárci mohou čerpat příspěvek na masáž, fyzioterapii, zdravotní cvičení, jógu či seminář Zdravá záda v hodnotě 1 000 Kč, dlouhodobí dárci krve za alespoň 5 odběrů v období 1.1.2022-31.12.2024 pak dostanou stejný příspěvek v hodnotě až 2 000 Kč. V případě, že jste dárci kostní dřeně, obdržíte dokonce až 4 000 Kč. Těhotné ženy si mohou odpočinout při těhotenských masážích v hodnotě 3 000 Kč.

https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/prispevky-z-fondu-prevence