Valentyn - nový nevidomý masér

15.04.2022

Válka na Ukrajině vydává spoustu příběhů. Mnohé z nich se dočítáme v médiích či na sociálních sítích. My máme taky jeden.

Valentyn je čtyřicetiletý Ukrajinec, který utekl před válkou u něj doma. Je nevidomý, umí jen ukrajinsky a rusky a je v Plzni v neznámém prostředí.

Před válkou se živil jako masér v Kyjevě, město znal prakticky jako své boty, dovedl se v něm orientovat a byl samostatný. Jeho bratr ještě před válkou začal pracovat v Plzni, a když začala válka, požádal Valentyna, aby se vypravil za ním k nám do Plzně, a to se Valentynovi povedlo.

Valentyn je u nás již měsíc. Snaží se navzdory svému zrakovému handicapu a jazykové bariéře začlenit, být dostatečně samostatný, a hlavně mít i dobrý pocit, že může pracovat a být užitečný.

Byli jsme jím osloveni, slovo dalo slovo a s Valentynem jsme se domluvili na spolupráci. :)

Od úterý 19.4. se začleňuje do našich řad masérů. Kdo umí rusky či ukrajinsky, si může zopakovat svoji slovní zásobu. :) Kdo neumí, nemusí se vůbec bát, vše bude vysvětleno jednou z našich milých recepčních a od Valentyna si už bude užívat jen masáž.

Valentyn se samozřejmě snaží a pochytává už i česká slovíčka. Má dlouholetou praxi a vy máte tak jedinečnou možnost si vyzkoušet masáže z jiného prostředí a od nevidomého maséra. My můžeme dát Valentynovi maximální podporu v zázemí, asistenci a usnadnit mu orientaci v našem salonu. Ale obracíme se i na vás, na nové klienty pro Valentyna - bez vás to prostě nepůjde. :)

Chcete Valentyna podpořit a přitom udělat i něco pro své zdraví? Není nic jednoduššího než si zavolat na naši recepci a objednat se přímo k maséru Valentynovi a už se jen těšit na masáž. Těšíme se na Vás!